Афризунова О.В. Вихователь підготовчої групи «Червона квіточка» - презентація. Конспект безпосередньо – освітньої діяльності з пізнавального розвитку у підготовчій групі Тема: «Ми майбутні школярі»

Мета: узагальнити та систематизувати отримані знання;
Розвивати пізнавальні процеси дітей, творчі та інтелектуальні здібності.
Виховувати пошану один до одного, інтерес до навчання, прищеплювати почуття товариства.
Обладнання: магнітні літери на друкованій основі, картки із завданнями з розвитку мови та математики на кожну дитину, картинки тварин, комах, птахів, картинки по темі: «гніздо», «ліс», «квіти», конверти із завданнями, прості олівці на кожну дитину, мольберти, м'які модулі, червоні та зелені кола, картинки з пізнавального розвитку про природу.

Хід заняття:
П: Я посміхнуся вам, і ви посміхнетесь один одному і подумайте: як добре, що ми сьогодні тут разом. Ми спокійні та добрі, привітні та ласкаві.
Сьогодні ми проведемо з вами останнє заняття. Протягом року ми вчили літери, вчилися читати, познайомились із геометричними фігурами, навчилися порівнювати та вирішувати приклади.
- Подивіться, хто до нас прийшов? (Мальвіна)
- Привіт, Мальвіна!
-М: Здрастуйте! А хто ви такі?
В.: - Ми з дитячого садка, діти підготовчої до школи групи.
М.: Це ви збираєтеся йти вчитися до школи?
В.: Так.
М.: – А ви що, навчилися рахувати? Читати?
В.: Хочеш, перевір наших дітей?!
М: Добре! Я маю для вас завдання. За кожну правильну відповідь або виконане завдання ви отримаєте одну літеру. Наприкінці випробувань, ви зможете з них скласти та прочитати слово. Чи готові?
Конверт №1 «Весела математика»
1. Завдання: а) Дев'ять зайчиків з'їдають по 1 морквині. Скільки потрібно морквин, щоб нагодувати всіх зайчиків?
б) Над лісом летіли три рибки. Дві приземлились. Скільки полетіло?
в) Катя та Маша пішли за грибами. Катя знайшла 9 грибів, а Маша на 2 більше. Скільки грибів знайшла Маша? Скільки грибів вони знайшли разом?
г) На столі стояло 3 склянки з ягодами. Вова з'їв 1 склянку ягід і поставив на стіл. Скільки склянок коштує на столі?
3. (сидячи на м'яких модулях) виконати завдання:
а) - вставити потрібну фігуру в порожню комірку;
б) - вписати пропущені числа;
в) – поставити правильно знаки між числами<, >або =.
М: Молодці! З першим завданням ви впоралися, отримуєте букву Ч
Конверт №2 «Природа»
З.: Що таке природа? (все, що нас оточує – ліси, повітря, сонце, земля, тварини...).
- Що стосується «неживої природи?» - будинки, каміння, небо, сонце, вітер...
- Що стосується «живої природи?» - Тварини, комахи, рослини, люди, риби, птиці.
- Як називається книга, в якій занесені види тварин, птахів або рослин, що зникають. (Червона книга)
Завдання: розподілити за місцем проживання представників на картинках. Диких тварин у лісі, птахів – у гніздо, комах – квіти.
В.: Молодці! Усіх розподілили правильно.
Отримуєте наступну букву Н.
В.: - Як ви вважаєте, що треба робити, щоб тварини, рослини чи птиці не зникали з нашої планети? (піклуватися про них).
Ось зараз ми пограємось у гру «Добрі справи». Якщо на малюнку показано добру справу, ви піднімаєте червоне коло, якщо погане – зелене.
Конверт №3 «Розвиток мови»
1. Тут написані назви казок, але всі вони переплутані. Потрібно виправити помилки.
"Федорине море" (К. Чуковський).
«Кріт у чоботях» (Ш. Перро).
«Гладке каченя» (Г.Х. Андерсон).
"Кусалочка" (Г.Х. Андерсон).
"Ніжна королева" (Г.Х. Андерсон).
"Маленький Мак" (В. Гауф).
«Сіра Лійка» (Д.Н. Мамин – Сибіряк).
«Маленька квіточка» (С.Т. Аксаков).
"Срібне коритце" (П. Бажов).
2. Закінчити пропозицію:
- Заєць узимку білий. А влітку...(сірий).
- Білка живе в дуплі, а їжак - ... (у норі).
- Заєць пухнастий, а їжак - ... (колючий).
- Якщо стіл вищий за стілець, то стілець - ..(нижче за стол).
- Якщо літо тепліше за зиму, то зима - ...(холодніше літа).
- Якщо валіза важча сумки, то сумка - ... (легше валізи).
- У лисиці - лисеня, а у білки -... (білченя). Літеру У
Конверт №4 Фізмінка
Пропоную всім стати близько місць. І повторювати за мною слова та рухи:
Як живеш? - Ось так! (Показуємо великий палець)
Як пливеш? - Ось так! (Імітують плавання)
Як ідеш? - Ось так! (ходьба на місці)
Вдалину дивишся? - Ось так! (приставляють долоню до чола)
Махаєш услід? - Ось так! (махають пензлем руки)
Як пустуєш? - Ось так! (вдаряють кулачками по надутих щоках)
А сидиш? - Ось так! (тихо сідають на свої місця). Літера І
Конверт №5 (за столами)
Завдання: розставити букви по порядку за допомогою навичок рахунку.
Нелан курча гінак ьретдат драшакна катсил
32541 42135 43261 7423651 63784152 624351
Пенал ручка книга зошит олівець гумка
Які слова ви отримали? Як одним словом їх назвати? (шкільне приладдя). Яке шкільне приладдя ви знаєте? Літеру Є.
М.: - а ось мої запитання:
Конверт №6 (усно)
1. Скільки днів на тижні?
2. Як називається держава, в якій ми живемо?
3. Головне місто нашої країни?
4. Прізвище президента.
5. На якій річці стоїть наше місто?
6. Які міста ви знаєте?
7. Чим відомий наш край?
8. Як називається книга, в яку занесені рідкісні та зникаючі види
тварин та рослин?
9. Як називається модель земної кулі?
10. Яке свято відзначала наша країна нещодавно? ЛІТЕРУ І
З.: Якої літери нам не вистачає? (К)
В.: Мальвіна, ми з усіма завданнями впоралися.
З.: Яке слово у вас вийшло? (Учні).
М: Молодці. З усіма випробуваннями ви впоралися, у мене є для вас подарунки, які стануть вам у нагоді і в школі.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

«Дитячий садок № 9 «Сонечко» комбінованого вигляду»

м. Прокоп'євська Кемеровської області

Конспект безпосередньо освітньої діяльності у підготовчій до школи логопедичній групі «Ми – майбутні школярі!»

Підготувала

вчитель - логопед Козловська Г. Д.

м. Прокоп'євськ 2013

Конспект підсумкової безпосередньо – освітньої діяльності з урахуванням інтеграції освітніх областей «Комунікація», «Здоров'я», «Музика», «Соціалізація» у формі КВК на тему «Ми – майбутні школярі!» у підготовчій до школи логопедичній групі

Ціль:продемонструвати рівень готовності вихованців до шкільного

навчання.

Завдання:

показати:

    ступінь сформованості фонематичного аналізу та синтезу на матеріалі слів різної складової структури; («Комунікація»)

    рівень розвитку зв'язного мовлення на основі переказу тексту із вигадуванням наступних подій з використанням граматично правильних та логічно завершених речень;

    ступінь оволодіння навичкою читання; («Комунікація»)

    рівень становлення речеслухової, зорової та рухової пам'яті; («Комунікація»)

    сформованість просторово-тимчасових орієнтувань у собі; («Комунікація»)

    формування мовного чуття. («Комунікація»)

2. Виявити рівень сформованості морально – вольовий сфери: виховання почуття відповідальності та взаємодопомоги. («Соціалізація»)

3. Продемонструвати розвиток рухової сфери, емоційних реакцій, вміння поєднувати рух та музику. («Здоров'я», «Музика»)

3. Оцінити ступінь сформованості знань, умінь, навичок та здатність використовувати їх у саморозвитку. («Соціалізація»)

Матеріали та обладнання:

емблеми команд «Чомучок» та «Іскорок», карта м. Звуків та Букв, напис «КВК – це… Здорово! Цікаво Дружно! Важко!.. Відмінно», сигнальні картки зеленого та синього кольорів, дванадцять карток з картинками для складання слів за першими звуками, дві картки зі словами для виділення зайвого слова, дванадцять карток із завданнями (конкурс «Грамотеї»), звукова схема слова «школа », кубики з літерами А, З, Б, У, К, А (по 2шт.), предмети для викладання смуги перешкод, грамота та диплом, іменні ключі.

Методичні прийоми:

бесіда, пояснення, читання, дід. вправи, дід. ігри, відгадування загадок, керівництво розглядом та аналіз предметних картинок, оповідання – міркування.

Група святково оздоблена. На центральній стіні – місто Звуків та Букв, напис «КВК – це… Здорово! Цікаво Дружно! Важко! Чудово!», звуковички.

Діти входять під музику В. Шаїнського «Разом весело крокувати».

Вступне слово логопеда.

Друзі! Ми з вами довго подорожували містом Звуків та Букв чудової країни АЗБУКУ.

Знайомлячись зі звуками та літерами нашої рідної російської мови, ми складали слова зі звуків, писали їх, читали, розгадували з ними ребуси.

На наших заняттях ми вчилися розмірковувати, переказувати, складати розповіді. Цим ми займалися не лише в дитячому садку, а й удома разом із мамою, татом, бабусями та дідусями. Ось наші чудові логопедичні зошити, де відзначено «Розумниця», «Молодець», «Так тримати!», «Радію разом з вами успіхам» тощо. Дуже багато хто з вас уже отримав звання «Майбутній школяр» або «Майбутня школярка» .

Я пропоную вам взяти участь у КВК під назвою «Ми – майбутні школярі!» – конкурсі веселих та кмітливих людей, де кожен учасник має показати свою грамотність та кмітливість, а разом – виявити згуртованість, товариську підтримку та дружбу.

    Що ж таке КВК? Прочитайте. (Звернутися до центральної стіни).

Сьогодні кожен має заробити свій талісман – іменний ключик (ключик із першою літерою його імені), який допоможе вам відкривати секрети грамоти вже у школі.

Отже, у КВК Не беруть участь команди

    «Іскорки», капітанкоманди…

    (Звертається увага на емблеми команд)

    «Чому?», капітан команди…

Представляю журі, яке оцінюватиме виконання конкурсних завдань.

(Пропонується журі у складі завідувачки, батьків від обох команд, вчителя – логопеда іншої групи).

Ще одна важлива умова: у разі утруднення під час виконання завдання можна попросити допомогу друга – підняти зелену картку, дорослого – підняти синю картку.

З кожною командою працюють рефері – вихователі.

Привітання команд

Девіз

«Іскорки»

«Девіз простий у нас, друзі!

Горіти самим, запалити інших,

Бути попереду і крапка!»

«Чомучки»

Ми – хлопці «Чому».

Це вам – не білоручки,

Все розвідати, все дізнатися,

Легких стежок не шукати!

Привітання іншій команді

"Іскорки" - "Чомучкам"

Хто не горить, той небо коптить!

«Чомучки» - «Іскоркам

« Ваші мало каші їли,

Щоб наших здолати!»

Привітання журі

«Іскорки»

«Нехай ваші очі будуть гострими, як ця голка».

«Чомучки»

"А совість чиста, як ця вода".

(Вітання команд не оцінюються.

Показати командам місця, але команди місця не займають, оскільки наступний конкурс потребує обговорення.)

1 конкурсне завдання – бліц – турнір «Чи знаєте ви секрети грамоти?»

Завдання. Чітко, зрозуміло, складно та швидко відповісти на поставлені питання.

Час для обговорення – одна секунда, відповідь дає одна людина або група (рішення про форму відповіді приймає капітан, він відповідає за чіткість роботи команди).

Журі оцінює відповідь команди на кожне запитання:

    1 бал – повна, правильна та швидка відповідь;

    0,5 бала – відповідь із зауваженнями;

    0,5 бали – допомога іншої команди.

1.- Згадайте девіз логопедичної групи.

" Одна дитина.

Хто хоче розмовляти,

Той повинен вимовляти,

Все правильно і виразно,

За звуками, щоб зрозуміло.

Діти.

Ми розмовлятимемо

І вимовлятимемо,

Все правильно і виразно,

За звуками, щоб зрозуміло».

Розкажіть вірш про голосні та приголосні звуки російської мови.

2.- Скільки всього у російській мові голосних звуків? Назвіть їх.

А скільки голосних букв?

Які бувають згодні звуки? Наведіть приклади.

3. - Згадайте правило поділу на склади.

Як дізнатися дзвінкий приголосний звук?

«Скільки у слові голосних,

Стільки і складів,

Це знає кожен

З дитячого садка».

4.- Виділіть перший звук у назві команди. Розкажіть, що знаєте про нього.

__________________________________________________________________

(Команди займають місця за столами)

2 конкурсне завдання «Загадки від наших друзів – звуковичків».

Завдання. За першими звуками слів - картинок скласти нове слово. Слово, що вийшло, записати друкованими літерами.

Кожен член команди отримує картку з картинками.

Учасник, який самостійно склав нове слово, отримує 1 бал – очко-фішку синього кольору.

Той, хто склав слово за допомогою – 0,5 бала та фішку білого кольору.

Наприкінці підраховується загальна кількість балів за фішками. Виграє цей конкурс та команда, яка самостійно, правильно та більше складе нових слів.

Рефері роздають картки

Зображення:

    вудка, літак;

собака, хмара, молоток;

шуба, качка, маска;

лопата, качка, ножі, ананас;

корова, качка, сумка, трава;

санки, автобус, ножиці, кит, голка;

гусак, рак, віслючок, машина;

голка, лялька, ракета, кавун.

    ножі, овочі, літак;

риба, ананас, кіт;

миша, овочі, літак, танк;

ракета, качка, кіт, автобус;

голка, краватка, ракета, кавун;

лялька, акваріум, шишка, автобус.

Після закінчення роботи учасник називає нове слово. Рефері оцінює самостійність роботи.

Підрахунок фішок та слово журі.

3 конкурсне завдання. Конкурс капітанів.

Потрібно розшифрувати слово за звуковою схемою слова. Назвати слово зі звуків.

Дано дві підказки у вигляді ребусів (за першими звуками слів – картинок скласти слово (1) і подумки дописати нижні половинки літер цього слова (2).

Самостійне, швидке та правильне виконання оцінюється 1 балом,

за допомогою-0,5 бала.

Слово: школа

Зображення: куля, лялька, ослик, лампа, акваріум;

шишка, олівець, віслючок, цибуля, кавун.

Літери: Ш, К, О, Л, А

4 конкурсне завдання "Шкільні загадки - пояснювальні".

«Є ще гра для вас,

Я почну вірші зараз,

Я почну, а ви закінчуйте,

Хором дружно додайте».

    1.Букви все від А до Я на сторінках ... ( букваря).

    2. Має кожен учень до школи брати із собою… ( щоденник).

__________________________________________________________________

    1. Хто альбом розфарбує ваш?

Ну звичайно,…( олівець).

    2.Щоб раптом він не зник,

Приберемо його в ... ( пенал).

    1. Щоб було де писати,

У школі нам потрібна … ( зошит).

    2.Щоб були розумними дорослі та дітлахи ,

Читайте більше добрі …(книжки).

Ця гра журі не оцінюється .

Завдання. Кожній команді пропонується картка зі словами. Потрібно прочитати чотири слова, назвати зайве слово. Пояснити, чому воно зайве.

(Слова викладаються на мольберті)

Час для обговорення – 1 хвилина. Представляють команду одна або дві особи. Важлива активність та участь кожного члена команди, це має враховувати капітан.

Вища оцінка – один бал за найбільш повне та тямуще пояснення;

0,5 бали – за відповідь із зауваженнями.

Цікаве додавання команди оцінюється ще 0,5 балом.

Слова:

ручка книга

олівець буквар

крейда підручник

дошка парта

Зразкові відповіді:

    1. Тут зайве слово "дошка", тому що ручка, олівець і крейда - це приладдя для письма, тобто те, чим ми пишемо. Дошка це предмет, на чому пишемо.

    2. Книга, буквар та підручник – це предмети, звідки ми отримуємо знання.

А парта – це шкільні меблі, вони зайві.

Слово журі для підбиття підсумків 3 та 4 конкурсів. Оголошення загального рахунку

5 конкурсне завдання «Ми – фантазери!»

Завдання.Спочатку кожній команді потрібно уважно прослухати частину оповідання, потім пофантазувати та придумати свій цікавий, динамічний кінець оповідання.

Пропоную у цьому конкурсі взяти участь батькам. Вони також можуть уявити свій варіант оповідання, допомагаючи обраній команді.

Оцінюється розповідь від початку остаточно.

1балотримує команда за самостійну розповідь із логічною, цікавою кінцівкою;

0,5 балиотримує команда за оповідання, подане за допомогою питань, пояснень.

0,5 балидодатково отримує команда за оповідання, складене батьками.

    Команда «Іскорки»

Хто? (За Є. Перм'яком)

Засперечалися як дві дівчинки, хто з них найкращою ученицею буде.

    Я буду найкращою ученицею, - сказала одна з дівчаток, - тому що

мені мама вже портфель купила.

    Ні, я буду найкращою ученицею, - сказала інша дівчинка. У мене вже й

портфель є, і пенал із ручками, і сукня нова.

Вирішили дівчинки у подружки запитати, хто з них найкращою ученицею у школі буде. Прийшли до неї в гості, а вона читає буквар.

    Як ви вважаєте, що їм відповіла їхня подруга? Продовжіть свою розповідь.

    Мені немає коли. Я ще маю цілу сторінку в букварі прочитати.

    А навіщо, – сказали дівчатка.

    А потім, щоб поганою ученицею не виявитися, - сказала дівчинка.

    Команда «Чомучки»

Навіщо руки потрібні? (Е. Перм'як)

Петя з дідусем великими друзями були. Про все розмовляли.

Запитав якось дідусь онука:

    А навіщо, Петенько, людям руки потрібні?

    Щоб у м'ячик грати, – відповів Петя.

    А ще навіщо?

    Щоб кішку гладити.

    А ще навіщо?

    Як би ви відповіли дома Петі? Продовжіть свою розповідь.

(Весь вечір Петя відповідав дідусеві. Правильно відповідав. Тільки він маленький був і про всіх інших людей по своїх руках судив, а не по трудових робочих руках, якими все життя, все біле світло тримається).

(Після подання оповідань дітей прослуховуються відповіді батьків.)

Вправа для розкріпачення та створення позитивного емоційного настрою.

Під музику Ф. Шопена «Весняний вальс» діти встають у коло, піднімають руки вгору (пальці з'єднані разом), потім опускають їх. Потім беруться за руки, встають на шкарпетки і, не роз'єднуючи рук, піднімають вгору. Після цього повільно опускаючи руки, сідають навпочіпки і заплющують очі. за

Після закінчення музики діти відкривають очі, посміхаються і проходять на свої місця.

6 конкурсне завдання «Грамотеї»

«А давайте ми з вами

Пограємося зі словами.

І скоріше виконувати!»

Беруть участь усі члени команди. Кожен учасник отримує картку із завданням.

2. Виконати завдання.

3. За виконанням завдання стежать рефері – вихователі.

1бал – очко-фішку синьогокольори отримує учасник, який самостійно склав нове слово.

Той, хто склав слово за допомогою – 0,5 бала та фішку білого кольору.

Наприкінці підраховується загальна кількість балів за фішками. Виграє цей конкурс та команда, яка самостійно правильно виконає завдання.

Завдання.

    Визнач позицію заданого звуку (С, З, Р, Л) у слові(Початок, середина, кінець). Познач олівцем.

(Де звук С живе у слові «літак»?)

    Визнач позицію заданого звуку (Р, Л, С, З) у словах.Поклади картинки на відповідні схеми.

(Назви слово зі звуком С, де знаходиться на початку?)

    Підбери відповідну схему до слова «банан», «замок».

(Назви цифру, якій відповідає схема слову «банан» (замок)?)

    Вибери зайве слово ( автобус, акваріум, кавун, човен). Зверніть увагу на перші звуки.

Вибери зайве слово (цибуля, рак, жук, автобус).Зверніть увагу на останні звуки.

(Назви зайве слово)

    Скільки складів у слові ( ракета, собака)?

    Відгадай ребуси (Вода, Вова).

    Поміняй букви в словах так, як підказують цифри. Слово записати.

(Яке нове слово вийшло?)

Слово журі для підбиття підсумків 5 та 6 конкурсів. Оголошення загального рахунку.

7 конкурсне завдання. Гра – естафета «Слово розсипалося. Хто швидше складе слово?

Завдання.Кожній команді пропонуються кубики з літерами зі словом «азбука». Літери розсипалися. Слово «азбука» треба скласти. По черзі, долаючи перешкоди, покласти літеру біля обруча, торкнутися першої людини в колоні та стати останнім. Найвища оцінка один бал за швидко і правильно зібране слово. Капітан стоїть останнім та має право виправити помилку.

Перешкоди:

    перестрибнути через мішечки;

    змійкою оббігти кеглі

Слово журі за цей конкурс.

А поки що журі радиться і виявляє команду – переможця ми перетворимося на знавців.

    Як називається наше місто?

    Чому його називають «чорною перлиною Кузбасу»?

    Яку знаменну дату цього року відзначає наше місто?

Представляю вашій увазі Сичову Тетяну – дипломантку міського конкурсу читців «Місто радості», присвяченого 80-річчю славетного міста Прокоп'євська. Вона прочитає напам'ять вірш «Місто шахтарів» Наталії Міллер.

Місто шахтарів

Я в місто своє з народження закохана.

Він, як перлина вогнями світить.

Його теплом зігріта вся країна,

А для мене рідного місця немає.

Місто Прокоп'євськ – Гордість Сибіру,

Вуглемо на весь світ знаменитий.

Нехай моя пісня летить над Росією,

Кохання в ній і гордість дзвенить.

Живи моє місто, вгору рости і вшир,

Пишаюся я тим, що ти весь час молодий,

Вугіллям своїм прославив ти Сибір.

Прокоп'євськ мій – працелюбне місто.

Шахтарська праця почесна була завжди.

Шахтарям услід із захопленням дивляться діти.

На світі є інші міста,

Але мій Прокоп'євськ найкращий на світі.

Заключне слово логопеда

Друзі мої! Ми сьогодні гідно пройшли випробування, показавши свою грамотність та кмітливість, товариську підтримку та дружбу у конкурсі веселих та винахідливих людей.

Слово для підбиття підсумків надається журі. (Вручається грамота за перше місце та диплом команді – учасниці.

Кожній дитині вручається талісман – ключик із першою літерою його імені з побажаннями успіхів та удач у шкільному житті, подальших успіхів тим, хто ще залишається у саду).

Добре, майбутні школярі, адже зовсім скоро ви скажете «До побачення, дитячий! Здрастуйте, школа!»

Список літератури

1 Волковська Т. Н., Юсупова Г.Х. Психологічна допомога дошкільникам із загальним недорозвиненням мови. - М.: Книголюб, 2004. - 104 с.

2 . Низькі ціни. Понад 9100 освітніх програм. Диплом державного зразка для курсів, перепідготовки та профнавчання. Сертифікат за участь у вебінарах. Безкоштовні вебінари. Ліцензія

Лариса Клопова
Розмова «Ми – майбутні школярі»

Бесіда: " Ми - майбутні школярі".

Вихователь: Хлопці,а ви знаєте який сьогодні день?

Вихователь: Правильно -1 вересня Сьогодні діти, ваші братики і сестрички пішли в школуна урочисту лінійку. Ошатні, красиві, сбукетами квітів.

Хлопці, розпочався навчальний рік. І ви наступного року теж підете в школу. ,

А як ви думаєте, чому діти повинні йти в школу?

Діти: В школібудемо вчитися читати, писати, вважати, дізнаватимемося багато цікавого про нашу країну, про рідну природу, про життя дітей різних народів, про різні країни, про моря і океани, і про багато іншого.

Вихователь: В школіви будете отримувати знання, вміння, навички.

Хлопці, ми теж займаємось у дитячому саду: малюємо, ліпимо, конструюємо різні будівлі, вважаємо, вчимося вимовляти правильно звуки.

На заняттях ми маємо бути уважними, посидючими, уважно слухати вихователя на заняттях, не відволікатися, не розмовляти з товаришами.

Хлопці, а тепер послухайте та відгадайте загадку:

У цьому закладі всі перебували

Двоєчники, генії позначки отримували.

Вчилися тут артисти, співаки, артилеристи.

Туди піду і я, і всі мої друзі.

Діти: Школа.

Вихователь: Хлопці,як ви здогадалися що це школа?

Відповіді дітей.

Які асоціації у вас виникають зі словом школа?

(портфель, підручники, зошити, ручка тощо)

Скоро ви підете в школу. Якщо діти йдуть у школу впершеЯк їх називають?

Першокласники.

Що несуть за спиною школярі?

Діти: рюкзак або ранець, портфель.

Вос-ль: Що знаходиться у школярів у портфелях,рюкзаки?

Діти: пенал, підручники, зошити, ручки, олівці, гумка, кольоровий папір, лінійка.

Як словом можна назвати ці предмети?

Діти: шквицу вільні при належності.

Вос-ль: Молодці, хлопці, ви знаєте, що треба брати з собою в школу.

А тепер, хлопці, давайте з вами пограємось.

Фізкультхвилинка.

У школу восени піду(Діти крокують на місці)

Там друзів собі знайду (Витягнути руки вперед, стискаємо і розтискаємо пальці в кулаку)

Я таким вченим буду(Повороти голови вправо, вліво)

Але свій садок не забуду("обіймають" себе і піднімають руки вгору).

Віс-: Хлопці, а тепер я пропоную вам послухати прислів'я на користь знань, необхідності вчитися.

1. Добро того вчити, хто слухає.

3. Вчитися ніколи не пізно.

Діти, послухайте ще одне прислів'я і скажіть, як ви її розумієте:

Червоний птах пір'ям, а людина вченням.

Відповіді дітей.

Хлопці, тепер я бачу, що ви навчилися гарно говорити та пояснювати свої відповіді. Це вам знадобиться в школі.

А зараз, хлопці, подивіться, будь ласка, ляльковий спектакль як Барсік ходив у школу.

Публікації на тему:

У групі пройшло дозвілля, присвячене Дню народження армії - 23 лютого. Діти читали вірші, прославляючи силу та міць російської армії. Хлопчики.

автори: Каширіна Є. В. та Парусова О. І. Ми довго думали, як провести це свято, щоб було весело і всі змогли взяти участь. Ці діти.

Конкурс «Майбутні господині»Цілі: Навчальна - вивчати дівчаток правильної мови; Розвиваюча – розширити словниковий запас, розвивати пам'ять, мислення, артистичні.

ГО Пізнання-ФЕМП з інтеграцією ГО Розвиток мови (підготовча група) Учасники: діти сьомого року життя Мета: Уміння утримувати зоровий.

КВК «Майбутні залізничники»ПЛАН – КОНСПЕКТ заняття у підготовчій до школи логопедичній групі МБДОУ «Дитячий садок №19 комбінованого виду м. Канаш з пізнавального.

Напередодні свята «День космонавтики» ми з дітьми нашої групи розмовляли про космос, розглядали ілюстрацій про космос, вивчали.

Ми майбутні захисники БатьківщиниМета: 1. Закріплювати знання дітей про Велику Вітчизняну війну (її початок та кінець); 2. Формувати в дітей віком уявлення про призначення.


Актуальність проекту Підготовка до школи – складний період життя дошкільника, його перший соціальний конфлікт. Що таке – «вчитися»? Весело це чи нудно? Важко чи легко? Насамперед, - це відповідально. Маленька людина перебуває в стані очікування: має бути щось дуже значне і привабливе, але поки що невизначене. Весь спосіб життя дитини змінюється радикально. Головне, що необхідно дитині, – позитивна мотивація до вчення. Ставлення дитини до школи формується до того, як вона піде. І тут важливу роль відіграє інформація про школу та спосіб її подання з боку батьків та вихователів дитячого садка.




Завдання проекту: Розширення знань дітей та батьків про навчання у школі. Сформувати вольовий та мотиваційний компоненти майбутнього школяра; Орієнтація кожної дитини на самостійність, впевненість у собі, успішність та самоефективність (впевнений у своїх діях).






Принципи планування проекту: Розподіл методів та прийомів у роботі за проектом з урахуванням різних видів діяльності: Здійснення інтеграції різних освітніх галузей. У підборі матеріалу суттєво не відходити від організованого освітнього процесу.


Очікуваний результат: Сформована "внутрішня позиція школяра" у дітей підготовчої до школи групи; Нагромадження великого багажу знань про школу; Зміна мотивації дітей до шкільного навчання; Підвищення компетенції батьків із питань підготовки дітей до школи;


Модель трьох питань Що ми знаємо Що ми хочемо дізнатися Де ми можемо дізнатися Що скоро ми будемо школярами. Що таке школа? Як навчають у школі? Хто навчає у школі? Що потрібно для навчання у школі. Навіщо ми йдемо до школи? Запитати у дорослих. Дізнатись з літератури (енциклопедії, журнали). Розглядати ілюстрації, переглядати мультфільмів про школу, розмову з учителем.


План реалізації проекту: 1. Вибір теми. 2. Постановка проблеми. 3. Визначення учасників проекту. 4. Постановка мети та завдань. 5. Підбір методів та прийомів роботи. 6. Спільна та самостійна діяльність учасників з реалізації проекту. 7. Підбиття підсумків.